Japonské přípony u jmen


SAN - neutrální titul, dá se použít téměř vždy.

SAMA - zdvořilejší forma san, nehodí se pro náhodný kontakt, spíš se používá v dopisech nebo oficiálních listech.

KUN - oslovení chlapce starším člověkem.

CHAN - důvěrné oslovení přátel nebo dětí.

SENSEI - titul používaný pro doktory, lidi s vysokým vzděláním, učitele, nadřízené.

Základní seznámení s dějem:


Svět pastelových barev, výjimečné hudby, nádherných kreseb a nespočetných tajemství…
Svět anime Loveless.

Základem pochopení světa Loveless jsou pojmy Sacrifice a Fighter. Tito dva tvoří pár, jež váže pouto společného jména a bojují proti ostatním párům pomocí kouzel.
Figter je bojovník - vysílá kouzla, zatímco Sacrifice bojovníka řídí. Dává mu příkazy, jak útok vést a zároveň na sebe bere případná poranění, aby Fighter mohl bojovat dál.
Vycvičeni svými senseis páry měří síly v bojové aréně.

Ale mimo boj, žijí také normální život, plný obyčejných i neobyčejných problémů.

Hlavní postavou je Ritsuka - dvanáctiletý chlapec, který ztratil před dvěma lety paměť. Podnětem k tomu byla smrt jeho staršího bratra Seimeie. Uhořel v Ritsukově škole a dokonce na jeho židli.

Ritsuka se s jeho smrtí stále nemůže smířit a hledá neznámého vraha. Doma ale zažívá peklo - jeho matka je násilnická a nebezpečná a chlapce fyzicky týrá. I sám Ritsuka má citové problémy, nedokáže nikomu věřit a už vůbec ne milovat.

Po sérii problémů přichází Ritsuka do nové školy a potkává nové spolužáky, ale také dospělého mladého muže, který se mu představí jako Agatsuma Soubi.(Dospělí ve světě Loveless nemají kočičí ouška a ocásek, na rozdíl od sexuálně neaktivních dětí - a jedné velice zvláštní učitelky)

Vyjde najevo, že Soubi býval Seimeův Figter a Ritsuka ho vlastně po bratrovi zdědil... Ale protože Soubi není jeho osudem určený bojovník, nemá stejné bojové jméno, nikdy spolu nemohou dokonale splynout a vytvořit jeden celek…

Ritsuka je Loveless - bez lásky a Soubi je znám jako Beloved - milovaný…
Přesto spolu bojovat musí…
Vyzývají je bojovníci přicházející ze Školy sedmi měsíců, školy, která je podle některých náznaků odpovědná za Seimeovu smrt.
A Ritsuka je pevně rozhodnut zjistit pravdu o bratrově vraždě.

Vzápětí se proto roztáčí kolotoč soubojů, otázek a tajemství, které dokáže zodpovědět jen další díl, další příběh…

My Vás přivádíme do děje po zatím posledním, dvanáctém dílu anime.
Ritsuka a Soubi konečně dospěli ke křehkému porozumění a stanovili si mezi sebou hranice. Ritsuka se rozhodl, že by snad mohl Soubimu věřit, spolehnout se na něj…

Ale zdá se, že se na scéně objeví i někdo jiný… Někdo, kdo by si mohl na Soubiho činit jistý nárok…SPOILER!
Beloved - být milován. Nezapomeň, šeptal mu Seimei.

Ritsuka, přestože je Beloved-Seimei už dva roky mrtvý, nezapomněl. Naopak. Vzpomíná...

Epizoda 1, Breathless - Bezdechý

Ritsuka, student šestého ročníku, je přesunut do nové školy. Přichází sám a to přijde spoustě dětí i učitelům zvláštní. Kde jsou jeho rodiče? Podle záznamů z dřívější školy nebyl právě bezproblémový student, ale přesto... nikdo nemá odpověď a Ritsuka se stává předmětem různých spekulací, šeptání a okukování. Všichni jsou zvědaví, kým je.

Když Ritsuka společně s učitelkou, třiadvacetiletou Hitomi Shinonome s oušky vejde do třídy, hádají se v ní jeho spolužačky s Havatari Yuiko . Proč? Dělají si z ní legraci, chtějí, aby sehnala Ritsukovo číslo a adresu. Když jde učitelka s ním před tabuli, aby ho představila, třída ztichne. A Yuiko se na první pohled zamiluje.

Učitelka navíc přidělí novému spolužákovi místo právě vedle ní.

Ritsuka ji požádá o půjčení knížky a Yuiko se zachová jako správná zamilovaná puberťačka. Štěstím se rozpovídá. Zeptá se Ritsuky, jestli jí nechce říkat jménem. Ritsuka, zraněný nevěřící Loveless, odmítá. Yuiko poněkud zvýší hlas a přiláká na sebe pozornost celé třídy. Ani to, jak se ztrapní, jí nestačí, zkusí získat Ritsukovo číslo nebo adresu, ptá se ho na jeho oblíbeného hrdinu... Ritsuka není hlupák, zeptá se, o co jí vlastně jde. Yuiko se přizná, že jí přijde cool. Slyší to dvě spolužačky a ve třídě vznikne slovní roztržka. Ritsuka nakonec přestane přihlížet, označí Yuiko za idiota a vrátí jí učebnici. Yuiko se rozbrečí, ale Ritsukovi je to jedno.

Po hodině je Ritsuka svědkem toho, jak si z Yuiko dělají její "kamarádky" legraci a využívají ji na nošení jejich věcí a plnění jejich povinností. Nelíbí se mu to, pomalu přichází na to, že je stejně sama jako on. Na obědě cítí její pohled, ale nic s tím nedělá. Ne, že by si jídlo zjevně vychutnával, chutná mu stejně tak, jako učitelce Hitomi . Která si právě čte Ritsukův dosavadní osud.

Je konec vyučování, Ritsuka jde domů. Ještě ve škole ho chytí Yuiko a nabídne se mu, jestli nechce jít s ní. Poprvé řekne svým kamarádkám ne a vzepře se jim. Kvůli Ritsukovy. Ale ten její nabídku odmítne. V tu chvíli k nim přiběhne učitelka Hitomi Shinonome a ptá se ho, jaký byl jeho první den. Je evidentní, že ho lituje. Ritsuka nemá rád lítost a zbytečnou starostlivost. A lásku.

Využije přítomnost Yuiko, řekne, že jsou z nich přátelé a všechno je v pořádku. Vezme ji za ruku a s ní v patách utíká. Kousek dál se zastaví, Yuiko začne šťastně mluvit o tom, že jsou z nich přátelé. Že budou spolu. Ritsuka ji trošku nevybíravým způsobem řekne, ať už nikdy nic takového neopakuje a utíká.

Vzpomíná na svoji matku. Střepy z rozbitého skla, její výčitky, že on přece není její Ritsuka. Že ho vyměnil a ona chce zpět toho svého. Utíká, ale stejně neuteče. Vzpomínkám, minulosti a... Soubimu.

Ruku mu obemkne teplá dlaň.

Ve vzduchu se zatřepotají křídla modrého motýla.

Soubi konstatuje, že Ritsuka plakal. Ten si to nenechá jen tak líbit, chce se vytrhnout a začne se hádat. Vždyť co mu může Soubi chtít? Nikdy se nepotkali, nemluvili spolu. Nemá právo zastavovat ho, když chce být sám.

Nakonec ztichne, všimne si, že Soubi nemá ouška. Znamená to, že je už dospělý. Zeptá se klidněji, proč ho Soubi zastavil. Odpověď je vlastně jen další otázka, která rozevírá spektrum dalších a dalších otázek a odpovědí. Neslyšel jsi o Fighterech? Od Seimeie?

Seimei...

Ritsuka je nyní ochotný s cizincem mluvit. Dozví se, že Soubi je celým jménem Agatsuma Soubi, byl partnerem jeho bratra. Diví se, že u nich nikdy nebyl na návštěvě. Nakonec se zeptá, jestli by nebyl Soubi ochotný vytvořit pro něj několik vzpomínek. Nechat se vyfotit.

Soubi bez okolků svolí, pohladí Ritsuku mezi oušky jako malé koťátko. A ještě pronese teatrální a ohraná slova, že všechno bude v pořádku.

Fotí se v parku. Ritsuka stejně nemůže přestat přemýšlet o Seimeiovi. Myslí si, že mohl zemřít místo bratra. Je smutný. Přesto ví, že ten dnešní dospělý (myslí Soubiho), je něčím důležitý. Ne jen tím, že mu dovolil nechat se vyfotit. Ne jen vzpomínkami, které díky němu má.

A proč chtěl fotky? Soubi se ho nenápadně ptá. Ritsuka se nakonec rozčílí a nahlas řekne důvod. Má strach, že zapomene. Ne, kdo je, ale svoji pravou existenci. Že nejde o vytváření vzpomínek na někoho, koho nezná. Protože Soubi je Seimeiův přítel a to pro něj mnoho znamená.

Jen se podiví, že měl Seimei dospělého přítele (bez oušek). Soubi ho uklidní, nemusí se přece bát.

Zničehonic se Soubi nakloní k mladíkovi, požádá ho o jeho sílu a dotkne se svými rty jeho. Oba se natahují přes stůj, okolo nich padá podzimní listí. Ritsuka nechápe, rozšíří oči a odtrhne se. Soubi ho nenechá utéct a na jeho rozhořčené otázky, co to udělal, odpoví jednoduše. Políbil jsem tě.

Snad nepřetržité sebeovládání Soubiho donutí Ritsuku znovu křičet. Vyčte Soubimu co udělal. Ale pro něj je polibek málo. "Vysvětlí" mu, že by měli mezi sebou vytvořit pouto silnější, než jakékoliv jiné. Ale proč nedodá.

Uchopí ho za ruku, políbí mu ji. Konečně přizná, že je zde právě kvůli tomu poutu, mluví o Ritsukově ztrátě. Zvedne oči ke svému budoucímu Sacrifice.

Snad by dál vysvětloval, ale vycítí dalšího Fightera. Odlepí se od Ritsuky a čeká, než k nim dojde.

Ritsuka se ptá, co myslel tou ztrátou. Obává se, že jeho ouška. Soubi se ho zeptá, jestli si myslí, že je připravený o ně přijít. Odpovědi se nedočká.

Blízko nich se objeví je další pár.

Jeden z něj se opovržlivě zeptá, jestli "to malé dítě" má už doopravdy bojovníka. Navíc tak velkého, tak... strašného. Nejspíš Fightera Beloved nepoznal.

Soubi se otáčí k protivníkům a pronese pevným tónem svoje první vyznání lásky vůči Ritsukovy. Ten nemůže přijmout taková slova, obviní Soubiho, že ho tím, co řekl, ponižuje. Soubi ujistí Ritsuku, že ho bude chránit, že pro něj udělá všechno, dá mu všechno. Svoje tělo, srdce a duši. To všechno ze svého života vezme a dá Ritskovy. Ritsuka nechápe, copak je toto možné?

Soubi dořekne, že pro něj bude bojovat. Tak, že se nebude muset ničeho bát. Ritsuka nechápe a Soubi mu vysvětlí, že má moc nad kouzly, manipuluje se slovy.

Najednou se k nim začne hrnout ohnivá stěna. Ritsuka se zalekne, chce utéct. Soubi ho zachytí do náruče. Naproti nim vystoupí dvě osoby.

Tvrdí, že si přišli pro Loveless. Teprve nyní se Ritsuka dozvídá svoje bojové jméno. Loveless... one without love. Chce konečně pořádné vysvětlení.

Soubi tuší, že nemá na vybranou. Kdyby Ritsuka chtěl, může s protivníky odejít. Začne tedy vyprávět...

že Seimeiovo skutečné jméno bylo Beloved. Strhne si z krku bílý šátek a ukáže písmena vyřezaná v kůži. Taktéž Beloved. Nad ním se táhnou jizvy jako po ostnatém drátu. Ritsuka vzpomíná... to jméno přece věděl, Seimei mu o něm povídal. Začíná chápat, že všechno nebylo tak, jak mu Seimei říkal. Existovalo tajemství, o kterém nevěděl. Zeptá se Soubiho, kdo vlastně je on a kým byl Seimei.

Šátek odletí a Soubi přizná svoji skutečnou identitu. Je bojovník Beloved. Ale teď patří Loveless.

Nyní se připomenou protivníci, jeden z nich vykřikne, že bojovník nemůže mít dva mistry. Beloved zemřeli, jak tedy může náležet Loveless? Takové tvrzení je nemyslitelné a ohavné. Protivníci volají Loveless k sobě. Ritsuka si může vybrat a jít.

Raději se zeptá Soubiho, kdo ti protivníci jsou. Je ujištěný, že se nemusí bát, že jsou příliš slabí, aby mohli zničit jejich pouto. Na malého, teprve dvanáctiletého chlapce bojícího se lásky, je to moc. Ukápne mu slza.

V té chvíli se protivníci rozhodnou zničit Soubiho pýchu. Jak o nich mohl říct, že jsou slabí? Souboj kouzel začíná.

Soubi ze své strany inicializuje bojový systém, písmena na jeho hrudi se rozzáří a zaktivuje se bojový mód.

Protivníci se představí: Breathless. Sacrifice Midori, Fighter Ai. Se začátkem boje souhlasí a okolo obou párů se rozlehne tma.

Soubi Ritsuku drží v náručí a uklidňuje. Slibuje, že všechno bude v pořádku.

Breathless vyšlou první dvě kouzla, Soubi je odrazí. Zkouší to znovu, ale Soubi znovu bez problémů kouzla přemůže a ještě se jim slovně vysmívá. Drží Ritsuku a bojuje sám.

Připravuje se na první útok ze své strany. Ovládne Aiovy myšlenky, Midori se ho snaží získat zpět a použije slovo "Sacrifice." Ritsuku to překvapí, zeptá se, o co vlastně jde. Nechápe, proč by někdo chtěl být Sacrifice=oběť.

Soubi mu najednou přijde špatný a zlý. Ai ho ještě podrývá svými slovy o odporném dospělém. Kouzlem Torrent na Loveless a Beloved vyšle proud vody. Soubi ho odrazí. Celá fraška, které se právě účastní, mu přijde zbytečná.

Vysvětlí Ritsukovi, že u tohoto boje nejde o to, kdo je špatný. Zde nejsou věci špinavé nebo čisté.

Odražené kouzlo Torrent vybuchne. Vzduch prorazí jediné zašumění motýlích křídel.

Breathless nechápou, dívají se, jak Soubi bere Ritsuku do náručí. Okolo nich začne poletovat podzimní listí.

Midori se ptá, jestli Soubi utíká. Okolo nich se udělá stejný vír, jako okolo L + B. Bojový mód se rozplyne. Beloved z boje odešel pomocí ptačích křídel. Nechal se od nich vytáhnout.

Soubi stále drží Ritsuku v náručí. Loveless se ptá, jestli zemřou. Beloved odpoví, že je ještě nedospělý, ale Ritsukovi to nestačí. Chce odpověď.

Se Soubiho dalším vyznáním lásky spokojený není, poručí, aby ho Soubi pustil na zem. Ale ten to neudělá. Chce ještě chvilku držet jeho tělo v objetí.

***

Breathless mezitím dojdou ke svému sensei. Ztěžují si, že je Soubi živí i přesto, že měl se Seimeiem umřít. Porušil pravidla a to si jako Fighter nesmí dovolit!

Sensei jim jen vyhrožuje, že pokud znovu zklamou a Fightera (asi je na mysli Soubi) nepřemůžou, budou rozdělení. Breathless slibují, že svůj úkol splní a Loveless dovedou.

***

Modrý motýlek přeletí nad Ritsukovou postavou. Stojí sám a přemýšlí... Bylo dnešní odpoledne skutečné? Boj, Seimeiův přítel... Nevymyslel si všechno?

Má padesát fotografií, které mu jasně ukazují, že nesnil.

* * * * 12. 4. * * * *

Ritsuka přemýšlí…
Ptá se co má dělat, co si má myslet. Ale nakonec se, jako pokaždé, obrátí k Seimeovi. K Seimeovi, který už nemůže odpovědět.
Ritsuka vzpomíná na Agatsumu Soubiho, dospělého mladého muže, který ho políbil v parku. Na jeho vůni. Na jeho slova, když prohlásil, že Ritsuku miluje.

Vzpomíná… Ale na co vlastně, když už jednou paměť ztratil?

Epizoda 2, Memoryless - Bez vzpomínek.


Ritsuka je u své psycholožky, kam dochází každou středu. Zdá se být neklidný a doktorka se ho zeptá, co se děje.
Ritsuka vysloví otázku, která ho trápí ze všeho nejvíc. Kdyby si vzpomněl na starého Ritsuku z doby před dvěma lety, zmizelo by jeho současné já?
Ale doktorka nezná odpověď. Zeptá se, jestli to Ritsuku hodně trápí.
Chlapec pokrčí rameny a prohlásí, že jeho život je stejně nudný a nezajímavý.
A jeho matka stejně stále čeká na někoho jiného, kdo by se vrátil domů. Ne na současného Ritsuku…

Cestou domů Ritsukovi v hlavě zní doktorčina slova, že člověk má přece dovoleno žít sám pro sebe, tak, jak si přeje. Že on je sám sebou a docela v pořádku.

Není vůbec zlé být sám sebou, přemýšlí Riskuka, když vstupuje do svého domu.

Ale jeho současné já není tím pravým Ritsukou, pokud se týče jeho matky. Ta mu ranami a ostrými střepy z rozbité vázy potvrdí jeho domněnky. To, že starý Ristuka zmizel je hřích a on vlastně i věří, že je trestán po právu…

Druhý den ráno ve škole, sedí Ritsuka s ovázanými ranami ve své lavici a nikoho si nevšímá. Ale Yuiko je Yuiko a nenechá Ristuku napokoji. Vyzvídá, co se mu stalo. Když jí chlapec neodpoví, nevzdává se.
Uprostřed hodiny pojednávající o vzácnému druhu koček, které žijí jen na jediném místě v Japonsku, se Ritsukovi snaží omluvit za své předchozí chování.
Chlapec se ji snaží odmítnout, ale Yuiko je tak úporná, až vykřikne nahlas, že se chce s Ritsukou kamarádit a přeruší tak celou hodinu.

Učitelka ji upozorní, že jsou uprostřed vyučování a aby už nevyrušovala. Ritsuka se po tomto extempore vzdá. Nechce přitahovat více pozornosti a Yuiko odpustí. Dívka však ihned využije jeho ústupku a zeptá se, co to Ritsuka čte. Přece jim bylo nařízeno pracovat na jiné věci.

Ritsuka odpoví, že nejvíc nenávidí lidi, co dělají přesně to, co se jim řekne… Yuiko nad tím chvíli uvažuje a pak se znovu zeptá, co to vlastně čte za knížku.
Nad Ristukovou odpovědí se začne hlasitě podivovat, jméno Nietche jí zní směšně.
Za všeobecného posměchu spolužáků je znovu napomenuta, a pak už se neodváží na sebe víc upozorňovat.

Přesto neodolá úplně. Po skončení vyučování Ritsuku dohoní a chce společně s ním jít domů. Ritsuka ji varuje, že s ním ji nečeká nic dobrého. Yuiko se urazí, že ji neoslovuje jménem, ale Ritsuka si stojí na svém. Bude jí říkat tak, jak chce…
A náhle je tu On… Soubi. Čeká na Ritsuku před školou. Postrádal ho... Ritsuka téměř nevěří, že ho vidí. Pak ale sáhne do batohu a natáhne k Soubimu ruku s obálkou. Ten se podivuje, snad mu Ritsuka nenapsal milostný dopis? To chlapec rozhořčeně odmítne.

Ne, Ritsuka Soubimu přinesl jejich společné fotky z parku…

Yuiko, jako vždy v nejnevhodnější okamžik, přijde a chce vědět, kdo je tajemný cizinec s Ritsukou. Přes jeho neochotu se chvěje nadšením a chce představit. Ritsuka ji ignoruje a místo toho pozve Soubiho, jestli se s ním nechce projít. Yuiko chce jít okamžitě také, ale Ritsuka ji nevybíravě odmítne. Musí se Soubim vyřešit důležité věci.

Pár se společně prochází za městem. Ritsuka touží po jediném - po vysvětlení. Uhodí na Soubiho, chce vědět, kdo zabil jeho bratra. Soubi se vyhne přímé odpovědi, ale slíbí, že pokud bude Ritsuka chtít, tak pro něj bratrovy vrahy zabije. Zároveň jedním dechem vyzná Ritsukovi lásku.

Ritsuka od něj uteče. Soubi je divný. Nedokáže pochopit jak někdo může jedním dechem slibovat lásku a na druhé straně klidně uvažovat o vraždě…

Doma Ristuka vzpomíná na Soubiho slova. Jak se zeptal, jestli už objevil Seimeovu poslední vůli. Ritsuka o něčem takovém neměl ani tušení. Náhle se Soubi objeví u Ritsuky v pokoji. Jeho matka mezitím připravila večeři a volá ho k jídlu. Rozzuřeně prosí, aby šel dolů.
Soubi se nabídne, že ji umlčí, ale Ritsuka to odmítá.

Místo toho se posadí k počítači. Snaží se dostat do složky se svým jménem a použije heslo, bratrovo jméno - Beloved. Neúspěšně. Tak jaké je tedy jeho, Ritsukovo pravé jméno? zeptá se. A Soubi odpoví. Loveless. Ritsukovi se vůbec nelíbí, ptá se kdo ho vybral. Dozví se, že bylo vybráno už před tím, než se narodil…Je to něco jako osud…

Soubor v počítači se otevře a po obrazovce se rozběhne text. Pokud toto Ritsuka čte, je Seimeei mrtev. Zavražděn. Někým se Školy sedmi měsíců. Seimei odkazuje Ristukovi svého Fightera…

Ritsuka se rozčileně Soubiho zeptá, jestli za ním přišel jen proto, že mu to Seimei přikázal. Když Soubi přisvědčí, rozčílí se ještě víc. Všechna jeho slova o lásce k Ritsukovi byla jedna velká lež… Soubi ho miluje, protože mu to Seimei přikázal… Udělal by snad Soubi cokoli, co mu Seimei přikázal?

Vlastně ano, Soubi to potvrdí. Seimeiova slova byla pro něj zákonem. Ale teď je jeho pánem Ritsuka a on udělá všechno, co jen bude chtít… Dostal to příkazem.

Když Soubi znovu prohlásí, že ho miluje, Ritsuka se už neudrží. Je to špatné, láska se přece musí cítit v srdci, ne proto, že to někdo řekl. Prudce odhodí Soubiho ruku, která se ho jemně dotýkala na tváři. Už ta slova nikdy nechce slyšet.

Nemá nic. Ani Seimeie, Soubiho, ani matku. Nic mu nepatří. Dokonce ani on sám...

***

Ve škole Ristukovi spolužáci hledají informace na internetu o jeho starším bratru. Hledají senzace. Šuškají si o vraždě, o tom, že Seimei uhořel. Yuiko vejde do třídy a rázně je přeruší. Není to od nich správné. Ale ostatní se nedají zastavit. Spekulují o tom, jak je zvláštní, že Seimei zemřel na základní škole…

Do všeobecného vzrušeného křiku se ozve Ritsukův hlas. Přichází blíž. I on chce vědět, kdo zavraždil jeho bratra. Našli ho sedícího na jeho místě. Spáleného na uhel. Odporný smrad nešlo vyvětrat celé dny. To už ostatní nevydrží a dají se do křiku. Ritsuka ze třídy odchází.

Ale samozřejmě za ním vyběhne Yuiko. Volá, aby počkal, chce se za všechny omluvit. Ritsuka to odmítá přijmout, chce odejít pryč. Ale Yuiko, jak je jí vlastní, se nevzdává. Vykládá o tom, že si přeje s Ritsukou kamarádit, že ho má ráda.

Ritsuka ji zlostně okřikne. Taková slova by neměla říkat lehce. Ristuka nechce od nikoho slyšet, že ho miluje…

Vzápětí jsou vyrušeni. Znovu se na scéně objevuje Midori a Ai. Přicházejí Ritusku odvést. Na příkaz ze Školy sedmi měsíců. Ritsuka se okamžitě zarazí, rozhodně si chce promluvit. Pošle Yuiko zpět do třídy se slibem, aby o tom nikomu neříkala, že se s ní pak setká. Sám zamíří za odcházejícími Breathless.

V prázdné třídě se Ritsuka s párem bojovníků měří pohledem. První prolomí ticho Midori, zeptá se, co chce vlastně Ritsuka vědět. Toho pochopitelně zajímá jen jedné: Proč zabili jeho bratra. Otázka Breathless viditelně překvapí. A rozhodnou se neodpovědět.

Ritsuka tedy vysloví další otázku. Co je Škola sedmi měsíců a co od něj chce? Breathless okamžitě opáčí, zda se na to ptal Soubiho, když je teď jeho Fighter. Ritsuka se ostře ohradí, že Soubi s tím nemá nic společného… Stejně by mu určitě neodpověděl… nebo by lhal.

V tom okamžiku se v prostoru zatřepetá modrý motýlek… Soubi. Omlouvá se, že nechal Ritsuku tak dlouho čekat. Překvapený Ritsuka se nezmůže na nic, než na vzdech jeho jména. Je tam, vysoký, nebezpečný. A prohlásí o Breathless, že jsou spojenci těch, co zabili Ritsukova bratra.

Žádá Ritsuku, aby mu věřil, že jedině on pro něho může bojovat. Ritsuka souhlasí pod podmínkou, že mu Soubi vše později vysvětlí. A vzápětí už Soubi přijímá boj a aktivuje arénu.

Ritskuka se ptá, co má dělat. Breathless už spojili své síly a on se cítí bezradný. Soubi mu přikáže, aby zůstal stát za ním. Vysvětlí mu, že je Sacrifice. Ten, kdo je obětí. Breathless se zeptají, zda jsou připraveni. Že to tentokrát nebude stejné, jako před tím a okamžitě zahájí útok. Náhle jsou všude kolem ostré střepy.

Soubi je odrazí zpět na Breathless. Jeden střípek řízne Midoriho do ruky a vzápětí mu zápěstí spoutá stříbrný řetěz. Ritsuka se zmateně ptá, co to má znamenat. Omezení, vysvětlí mu Soubi. V boji je to Sacrifice, kdo na sebe bere poranění. Ritsuka jen užasle přihlíží.

Soubi prohlásí, že veškerá snaha Breathless porazit ho, je marná.

Ai se snaží Midoriho podpořit, ale ten svého Fightera okřikne. Musí bojovat, a ne si o něj dělat zbytečně starost. Upozorní ji, že jejich protivníci přece nemají stejné jméno, nebudou dost silní. Pokud se Ai podaří Ritsuku - Sacrifice spoutat, zranění se znásobí. Ai přikývne.

Soubi okamžitě obklopí sebe i Ritsuku ochranným štítem a čeká na útok. Ai vyšle silné kouzlo. Štít se otřese a Soubi kouzlo odvrátí, ale pak přece jen pomalu začne štítem po straně pronikat až k Ritsukovi. Vzápětí jeho zápěstí spoutají dva stříbrné řetězy. Soubi nedokázal vycítit, že útok ho nemine.

Ai znovu vyšle stejné kouzlo a Soubi, stejně jako poprvé, vztyčí ochranný štít. Midori prohlásí, že ti kdo mezi sebou nemají pouto lásky, útoku nedokáží odolat.

Vzápětí se jeho slova potvrdí a Soubiho i Ritsukův krk spoutají řetězy. Bolest se rozlije jejich těly. Ritsuka se ptá, zda Seimei také tímhle musel projít. Soubi přisvědčí. Zároveň ale povzbuzuje Ritsuku, že bolest dokáže překonat. Že v sobě přece má sílu. A pak si ho za řetěz přitáhne těsně k sobě.

Dlouze se mu podívá do očí, kde čte zmatek a nejistotu. Zašeptá, že Ritsuku miluje a jemně ho políbí. Ritsuka je nejdřív překvapen, ale za okamžik se podvolí. Prostorem prolétnou modří motýlci a zanechají zhluboka oddechujícího Ritsuku na kolenou.

Soubi se s novou silou otočí k Breathless. Vysmívá se jim, nedorostlým mláďatům, co ještě stále mají svá ouška, že neznají opravdovou sílu kouzla lásky. A vzápětí se armáda modrých motýlků rozletí k obrannému štítu, který Ai okamžitě vztyčí.

Ale štít nemůže odolat něžnému útoku. Motýlci ho obklopí a definitivně jím proniknou. Soubi vyhlásí své vítězství a řetězy z jeho i Ritsukova krku odpadnou. Je dobojováno…

V nastalém tichu Ritsuka při zvuku svého jména omámeně zvedne hlavu. Soubi stojí nad ním, s bezvládnými Breathles přehozenými přes rameno. Ptá se ho, zda je v pořádku.
Ritsuka se roztřeseně zvedne a opatrně se zeptá, zda je Soubi zabil. Ten to popře, jsou jen v bezvědomí. Dává Ritskukovi na vybranou, udělá, co bude chtít on.

Ritsuka zaváhá. Breathless způsobili mnoho zla, ale zabít je… Odmítne to. Soubi je tedy jen vrátí zpět tam, odkud přišli.
Když prochází kolem Ritsuky, znovu mu zopakuje, že ho miluje.

Ritsuka ho vztekle okřikne, že už to nikdy nechce slyšet. Ať mu to Soubi již nikdy neříká. A aby zmizel. Soubi ho přejede nečitelným pohledem, ale nakonec odejde.
Ritsuka se sám opře o lavici, na kterou dopadají jeho slzy… Soubi a slova o lásce ho tolik bolí…

***
Yuiko na Ritsuku čeká před třídou. Chlapec se konečně se objeví, v očích slzy. Ale otře si je a řekne jí, že dodrží svůj slib a zda se s ním stále ještě chce kamarádit. Yuiko nadšeně přisvědčí. Ristuka přikývne a stanoví si jednu podmínku.
Yuiko musí sama sebe přestat nazývat svým jménem a naučit se říkat slůvko já. Musí být sama sebou. Yuiko to váhavě zkusí a pak nemůže přestat. Ritsuka se nad jejím zmateným brebentěním pousměje, což u ní vyvolá jen další záplavu slov…

***
Ritsuka je opět u své psycholožky a prohlíží si na fotoaparátu Soubiho fotografie. Uvažuje, co vlastně znamená slovo láska. Všichni tak lehce mluví o lásce, zeptá se doktorky, ale co vlastně znamená někoho doopravdy milovat? Ta mu odpoví, že je těžké někoho milovat, když člověk nemiluje sám sebe…
Ale kdo vlastně je? ptá se vzápětí Ritsuka sám sebe.

Psycholožka se ho zeptá, zda má někoho rád. Ritsuka rychle vypne fotoaparát se Soubiho fotkami. Zaváhá.
Doktorka prohlásí, že třeba ona má Ritsuku moc ráda. Tak jak je.

Ritsuku to překvapí. Jeho lidé přece nemívají rádi…

A tak jí navrhne, ať se s ním vyfotí.

Doktorka nadšeně souhlasí.


* * * * 26. 4. * * * *


Je středa a Ritsuka je znovu u své psycholožky. Ta mu položí zajímavou otázku. Změnilo se něco za poslední týden? Ritsuka vzpomíná, neví. Nakonec odpoví, že ne. Přesto si postěžuje... řekl mu, že ho miluje. On - Agatsuma Soubi.

Epizoda 3, Bondless - Bez svazků


Ritsuka jde do školy, jeden z jeho spolužáků o něm přemýšlí. O něm a jeho vztahu k Hawatari Yuiko. Je dokonce svědkem toho, jak se Ritsuka s Yuiko pozdraví, ona ho vezme za ruku a složí mu poklonu. Student - Yayoi žárlí. Yuiko dlouho tajně miluje, ale ona je vůči jeho citům někdy až bezohledná.

Ritsuka se s Yuiko nezávazně baví o vypůjčené knížce. Yayoiovi se to nelíbí, vždyť Ritsuka není opravdový chlapec, stačí se podívat do jeho dívčí tváře! Vykřikne hanlivou urážku a prstem na mladého Sacrifice ukáže. Uráží ho dál, Ritsuka nechápavě zírá na rozčileného Yayoe a dokonce i Yuiko je tím překvapená.

Yayoi pokračuje, nazve Ritsuku "svým problémem," osobou příliš malou (patrně myslí vzrůst) a rozhodně nedostačující kvalitám Yuiko-san. Ritsuka se ohradí, že je s Yuiko jen kamarád. Ta je z toho evidentně zklamaná. Yayoi si vzpomene na to, jak Yuiko nabídl schůzku. Pětkrát mu zopakovala, že je to nemožné a ještě přidala, že nesnáší menší lidi.

Ritsuka a Yuiko odchází, Yayoi zůstane sám, zklamaný, klečící a hledící do nebe. Jediné co řekne je: "Vypadá to, že bude pršet."

***

V hodině Ritsuka přemýšlí nad Seimeiem, jako poslední dva roky skoro pořád. Bylo tomu vůbec jinak předtím?

Po vyučování se Yuiko podívá z okna a vidí, že na Ritsuku znovu čeká Soubi. Poví to Ritsukovi. Je překvapený, že se ukázal, vždyť...

Do myšlenek mu vpadne učitelka s oušky - Hitomi Shinonome. Zeptá se Ritsuku, jestli je "ten venku" jeho bratr. Ritsuka se možná až příliš okatě ohradí, že to je bývalý přítel jeho bratra, Agatsuma Soubi. Vysvětluje, že bratr je už po smrti. Učitelka se mu omluví. A co tady dělá Soubi? Prý ho přišel jen vyzvednout.

Učitelka znovu vyhlédne z okna. Zatouží vidět oči toho muže u brány, tajemného Soubiho. Jako kdyby její přání slyšel, otočí se. Učitelku vyděsil právě tím, nebo prostě doopravdy existuje láska na první pohled?

Nakonec poprosí Ritsuku, aby Soubimu vyřídil zákaz kouření u vstupní brány do školy. Červená se. Připomene mu ještě, že druhý den odpoledne je rodičovský den. Kdo přijde z jeho rodiny?

Yuiko zakřičí, že jde ven za Soubim a počkají na něj u brány spolu.

Než stačí kdokoli z nich odpovědět, zůstanou sami. Ritsuka přemýšlí, jak může, a co vlastně chce vysvětlit?

Učitelka vyjádří svoje znepokojení nad tím, že ani matka ani otec ještě jeho novou školu nenavštívili. Přijde jí to podezřelé. Ráda by je potkala a dozvěděla se víc o rodině Aoyagi Ritsuky. Vždyť ten chlapec má až příliš smutné oči...

Ritsuka neví, co dělat.

Naštěstí ho z rozpaků zachrání sama Schinonome, když mu oznámí, že pošle jeho rodičům leták o tom, že se rodičovský den koná. Ritsuka s tím souhlasí, ale je mu smutno.

Ví, že to bude stejně zbytečné.

Učitelka se diví, jak může mít tak malé dítě tak smutný pohled. Ritsuka jí připadá dospělý, ale přesto je teprve žákem šesté třídy. Vyhlédne z okna a vidí Yuiko, jako vždy veselou, jak se baví se Soubim.

***

Ritsuka schází po školních schodech. Vzpomíná.

Na to, jak mu Seimei říká, že jeho chování bylo hloupé. Vždyť vystoupit proti mámě, říct jí, že uteče - to nemělo smysl. Utéct a stejně se nechat Seimeiem najít se řadí do podobně nesmyslné kategorie. Poslední rána na jeho tváři byla zalepená za okamžik.


Ritsuka se rozhodne. Už nikam utíkat nebude! Nikdy víc.

Doběhne k hlavní bráně a rozhodným pohybem zahodí Soubiho cigaretu. Zakáže mu kouřit u brány. Pak mu vyčte, kde poslední týden byl. Nechal ho samotného... Soubi se drze zeptá, jestli ho snad už Ritsuka nemiluje.

Ne, nemiluje, to ví. Ale cit? Možná mu na něm už záleží. Proč by jinak zčervenal?

Yuiko nechápe co se děje. Ritsuka si postěžuje, že ho Soubi nechal celý týden samotného. Yuiko se ho zastane, vždyť přece před chvílí se bavili, že musel celý týden pracovat na věcech pro školu.

Ritsuka nikdy nepřemýšlel, co může Soubi dělat. Teprve nyní se dozvídá, že studuje univerzitu. Malý Sacrifice se omlouvá, nenapadlo ho, že by Soubi mohl být zaneprázdněný něčím důležitým. Důležitějším, než je on...

Yuiko přesto úplně nechápe, jak mohl Ritsuka nadávat někomu dospělému. Vždyť Soubi už nemá ani ouška. Soubi jí vysvětlí, že je s Ritsukou ve spojení služebníka a mistra. Že musí poslouchat. Vysvětluje také, že je potřeba mít možnost spojení mezi nimi dvěma.

Dává Ritsukovi mobil s tapetou modrého motýla. Tomu se takový dar nelíbí, nechce ho. Soubi se tím nenechá odradit, prozvoní Ritsuku a ukazuje mu, že vždycky, když bude světlo na mobilu svítit červeně, půjde o hovor od něj. Přesto... pro Ritsuku je to příliš.

Ale když se bude cítit smutný nebo znepokojený, bude moci zavolat právě Soubimu. Popovídat si, nechat si pomoci. Soubi tady pro něj přece bude pokaždé.

Jejich rozhovor vyruší Soubiho mobil. Volá mu jakýsi Kio. Postupně se dozvídáme, že je to jeho spolužák a spolubydlící, ne-li i něco víc, který přišel domů a našel tam pár neznámých dívek. Samozřejmě ho to rozčílilo, ale Soubi mu na otázky nehodlá odpovídat a sklapne mobil.

Yuiko Beloved a Loveless pozve k sobě domů, prý tam stejně nikdo není a mohli by si udělat dobrý oběd.

Slyší je Yayoi a je tím samozřejmě zděšený.

Ale Soubi nesouhlasí, prý bez Ritsuky nepůjde a ten se právě přívětivě netváří. Yuiko ho ale nenechá přemýšlet, chytí ho prostě za ruku a táhne k sobě domů.

Soubi vaří, všichni nezávazně konverzují a je příjemná atmosféra. Baví se o Soubiho škole, studuje obor Japonského umění a jeho obrazech. Sesednou se ke stolu, a Subi naservíruje jídlo..

Soubi je upozorňuje, ať jí pomalu a jídlo si vychutnávají, že to ostří smysly a pomáhá tak zároveň s přípravou k boji.

Ritsuka nechápe. K boji? Je to tady znovu? Soubi Ritsuku svádí (velice umně) a chudák mladý chlapec nechápe, co tím může Soubi myslet. Mluví o jazyce, který by mohl bojovat s jiným, o tom, že by se to Ritsukovi mohlo i líbit.

Od Yuiko jdou až po setmění, ale spolu.

Soubi slibuje, že kdykoli mu Ritsuka zavolá, zvedne to. Kdykoli, v kteroukoli dobu, kterýkoli den. Ale Ritsuka není hloupý a nesnáší slova pronesená s lehkým srdcem. On mluví vždycky vážně, ale ví, že věřit druhým je hloupé. I když nevěří, je přemlouván. Až Soubi vysloví, že jediný důvod jeho žití je právě Ritsuka.

Ne, nehodlá to dál poslouchat. Ritsuka utíká domů sám. Soubi se za ním jen dívá.

VÝCVIK ZAČÍNÁ

Kio našel v Soubiho věcech jeho společnou fotku s Ritsukou. Vypadá to, že solidně žárlí. Soubi se nerozčiluje, znovu potáhne z cigarety a poznamená, že se Kio neměl co hrabat v jeho věcech.

Stejně se znovu zeptá, o koho vlastně jde. Soubi ochotně prozradí jméno, ale víc nic. Ale i to jméno Kiovi něco říká. Seimeie znal. Je zděšený. Copak se mohl Soubi uvázat dalšímu Aoyagimu? Copak mohl chtít být znovu mučený? Soubi odpovídá, že není perverzní, ale podle dosavadních zkušeností mu Kio nevěří.

Soubi obrací celou záležitost v žert a poukazuje na nesčetné množství piercingu v Kiových uších.

Ritsuka znovu vzpomíná na svého mrtvého bratra. Dívá se na Seimeiův oltář, zkoumá jeho krásu a ozdobnost.

Proč je smutný? Když přišel domů, našel zmačkaný leták, který mámu upozorňoval na rodičovský den. Je mu líto, že ho neuznává za svého pravého Ritsuku. Už dva roky. Je jisté, že do jeho školy nepůjde.

Nikdo nepůjde.

Stýská se mu po Soubim. Přemýšlí, jestli by mu měl zavolat. Převaluje se v posteli, uvažuje o bolesti, kterou cítí. O Soubim i Seimeiovi. Porovnává je.

Zničehonic někdo odhrne závěs u jeho ložnice. Soui-san. Upozorňuje ho znovu, že když chce slyšet Ritsuka jeho hlas, stačí, když mu zavolá. Ritsuka mu oponuje, prý ho slyšet nechtěl. Navíc se zlobí, že znovu přišel oknem. Normální lidé přece chodí dveřmi!

Ale Soubi se nezlobí, přišel jen Ritsukovi něco říct. A co? Chtěl by, aby mu Ritsuka dal do ucha náušnici. Nadzvedne svoje dlouhé vlasy a ukáže ucho. Ritsuka to nechce udělat, ale Soubi prosí.

Ritsuka se vzpírá, takové propichování uší přece bolí. A on nechce působit bolest! Soubi poukazuje na to, že jizev měl za svůj život už spoustu a tuhle přijímá, chce, bude za ni vděčný. Nikdy na ni nezapomene.

Bude to vzpomínka.

Ritsuka chápe sílu vzpomínky, podvolí se.

Soubiho boltce za chvilku zdobí motýlci. Modří třepotaví motýlci.

Ritsuka nechápe pevně sevřené oči, lituje, že způsobil Soubimu bolest. Nechá se sevřít v jeho náručí. Nakonec nechápe ani to, že mu Soubi děkuje a tvrdí, že je šťastný. Copak někdo může být šťastný za bolest?

Začne pršet, Soubi se zdrží v Ritsukově ložnici. Mluví spolu, Loveless chce vědět něco víc o škole Sedmi měsíců. Ale Soubi se omlouvá, nemůže nic říct. Je to zakázané. Neodpoví ani na to, kdo mu to zakázal. Ale rád přijme z rukou Ritsuky trest za to, že nemůže splnit jeho rozkaz.

Ritsuka se znovu rozčílí, to přece není to, co by chtěl. Trestat, působit bolest. Pošle ho domů.

Soubi se mezi závěsy zastaví a zeptá se, jestli je ten den doopravdy Rodičovský den. Řekla mu o něm Yuiko a zahlédl také na stole leták. Rád by šel místo rodičů. Ale Ritsuka nechce. Je unavený z toho všeho. Znovu ho pošle domů a zdůrazní, že na Rodičovský den rozhodně chodit nemá.

Agatsuma Soubi mu vyzná lásku a odchází.

Ritsuka klečí na zemi a brečí. Nechápe, proč ho Soubi vždycky tak vytočí, poplete a svým způsobem i zničí.

Soubi stojí v dešti a připouští si, že už Ritsuku nemá rád jen proto, že mu to nakázal Seimei. Kdepak.

***

Druhý den se ve škole sejdou, rodiče nebo legální zástupci studentů. Od Aoyagů nikdo. Ritsukovi je to samozřejmě líto. Z nostalgie ho vytrhne Yuiku, chtěla by s ním odpoledne hrát hry. Do rozhovoru vstoupí Yayoi, chtěl by jít také. Poukazuje na to, že je Yuičin kamarád stejně jako Ritsuka. A tím pádem je přítel i Ritsuky.

Ritsuka ze ho zeptá, jestli by se s ním v tom případě nechtěl vyfotit. Yayoi souhlasí a Yuiko ihned naplánuje, že si můžou udělat v parku piknik.

Rozhovor je přerušený červeným blikáním Ritsukova mobilu. Ritsuka spěšně odchází. Kam?

U vchodu na něj čeká Soubi. Tam přece smí, jeho Sacrifice mu zakázal jen jít na Rodičovský den. Ne za ním. A on ho přece miluje za každou cenu.

Odchází spolu ruku v ruce.

Aby vytvořili několik dalších vzpomínek do Ritsukovy sbírky. Společných vzpomínek.