Ritsuka jede autobusem.

Několik sedadel od něj sedí rodina - máma, táta a dítě.

Natsumi, koho máš raděj? Tátu nebo mámu?


Dítě se neumí rozhodnout, vždyť oba jsou tak milující.

Loveless je pozoruje a znovu začíná uvažovat - láska. Co je láska?

Miluje ho Soubi, Yuiko miluje jeho úsměv, psycholožka mu řekla, že ho má ráda.

Proč je ale všechno takové? Měl by být šťastný, ale jeho duše je zmrzlá. Když se mu Agatsuma vyzná, spíš to... bolí.

Epizoda 6. - Painless - Bez bolesti


Ritsuka je ve škole. Vyděsí ho Yuiko. Nabízí mu účast v řemeslném klubu(Pozn. překl.: Tady si nejsem jistá, podle významu by mělo jít spíš o klub plyšáků). Ritsuka poznamená, že kluby jsou přece pro dívky. Ale tady tomu tak není.

Středa je oficiální školní klubový den. I Ritsuka by si měl vybrat něco, co bude dělat. Nemá zájem. Proč? Vždyť je to vtipné a zábavné... Loveless pořád odmítá.

Přijde Yaoyi a zve je do hudebního klubu. Umí hrát na kytaru a učí se na harmoniku.

Než ale stačí Ritsuka cokoliv odpovědět, přijde učitelka s oušky a nabízí mu klub angličtiny. Učí tam ona a je to velmi zábavné!

Ritsuka mlčí, protože ty tři se o něj začnou hádat. Ale on... on nechce žádný klub.

Yayoi se nevzdává a nabízí Ritsukovi nejen klub, ale i svoje tvůrčí a harmonické přátelství.

Učitelka se nevzdává a slibuje naučit ho angličtinu od začátku do konce.

Yuiko... Yuiko už je na Ritsuku moc. Chce odejít. S tím, že je fajn, že ho tam chtějí, ale on nemůže žádný středeční klub mít.

Tím naštve Yayoie, protože toto všechno byl pouze zastírací manévr, aby se dostal blíž k Yuiko. Klekne si před ní a ujišťuje, že když někdo odmítá její upřímnou nabídku jít do "řemeslného" klubu takhle okatě, nezaslouží si její přátelství. Ujišťuje ji, že on... do něj klidně vstoupí.

Dostane knížkou.

Ještě se vzchopí k tomu, aby jí řekl, že se chce učit také od začátku do konce...

Yuiko obejme učitelku (která samozřejmě v místnosti pořád je) a stěžuje si, jak je na ni Yayoi hrubý. Nechápe, že on to všechno dělá jenom z lásky.

Yayoi ví, že na tuhle chvíli už nikdy nezapomene. Je pro svoji lásku... hrubý. A ví, kdo za všechno tohle může, Ritsuka! Nezapomene mu to i přes slzy říct.

Ritsuka trochu smutným hlasem řekne, že on nechce vůbec žádný klub. Trochu víc rozčileně dodá, že všichni určitě ví, co dělá každou středu. Tak ať se netváří tak nechápavě! Středa je dnem jeho problémů...

Utíká od nich, Yuiko brečí a přemýšlí, co mohla udělat špatně. Utěšuje ji Yayoi.

***

Loveless jde ze školy. Proč jim nedokázal říct pravdu? Má prostě každou středu setkání s Katsuko-sensei, svojí psycholožkou. Nemá čas na kluby. Přijde si osamělejší než dřív.

Doletí k němu míč, zastaví se o jeho nohu. Ritsuka se otočí a odchází. Nemá žádné přátele, nepotřebuje je!

Před školou ho zastaví Agatsuma Soubi. Lekne se a ptá, co tam dělá. Ale Soubi má snadnou odpověď, chtěl ho jen vidět. Je to špatné? Ritsuka uzná, že není, ale zároveň dodá, že nemá čas si dnes hrát.

Soubi je zvědavý, ale dočká se jen toho, že Aoyagi musí někam jít. Chce jít s ním, ale to skutečně nejde.

Stojí a čekají společně na autobus, mlčky se na sebe dívají. Soubi vypadá trochu starostlivě. Ritsuka přemýšlí nad tím, jak mu dával motýlky do uší. Povzdechne si. Přeruší ticho.

Ptá se znovu, jestli nic neví o dopise z bitvy se Sleepless. Soubi se omlouvá, že doopravdy neví. Ritsuka mu nevěří. Něco přece musí vědět, aspoň o Škole sedmi měsíců, protože ta zpráva byla z ní! Jasně, mohla by to být léčka, ale je to aspoň nějaký návod.

Znovu se snaží Soubiho donutit, aby mu odpověděl.

Ale Agatsuma řekne pouze... Autobus je skutečně pomalý. Tahle poznámka nebyla na místě. Hádají se až do chvíle, než přijede autobus. Ritsuka Soubimu zabrání vstoupit za ním a dveře se zavírají.

Přes sklo je vidět, jak se Soubiho rty pohybují. Ski-da-yo... Miluji tě.

Ritsuka si sedne na sedadlo. Cítí se velmi unavený. A právě teď a tady potká rodinu - matku, otce a dítě - s jejich stupidním hádáním se o lásce. Koho miluje víc, otce, nebo matku? Oba!

***

Loveless je konečně u Katsuko-sensei.

Přiznává, že je unavený. Proč? Mlčí.

Katsuko mu říká, že sám sobě sice věřit nemusí, ale ona mu věří, váží si ho. Ritsuka je podle ní velmi poctivé a báječné dítě.

Nedůvěra
. Poctivý a on?

Nechce odpovídat na otázky, týkající se dneška? Říct jí všechno? Ne, jí nevadí, že mlčí. Možná toto ho donutí mluvit.

Přemýšlel o životě. Co je vlastně život? Proč jsme tady? Prostě chce, aby byl stejným matčiným Ritsukou jakou před dvěma lety. Ale všechno je zapomenuté. To umí bolet. Co je vlastně důležitého na minulosti a vzpomínkách? Budoucnost může vymizet, ale...

Katsuko-sensei ho ujišťuje, že on zničehonic nezmizí. I když každý člověk musí... zemřít, jsou okamžiky, které ani po jeho smrti nezmizí.

Ona třeba nemůže zapomenout na to, jak bývala šťastná dřív, ve škole. Má hodně fotografií a videí. Na výběrové škole, střední, vysoké (Pozn. překl.: text upravuji na naše poměry)... Ale za pět minut může prožít celý svůj život zpátky a pak zapomenout.

Ritsuka se rozčílí, copak chce psycholožka říct, že minulost nemá smysl? Ne, tak to nemyslela. Ale je důležité si o minulosti nelhat. Každá chvíle v životě je důležitá, dokud život neskončí. To je přece to, čím Ritsuka myslel onen život.

Ale... ale stále to nechápe. Proč se lidi rodí? proč mají žít? Proč? Proč lidi umírají?

Seimei byl stále tak mladý, lidé ho litovali, ani oni nedokázali odpovědět na jeho proč.

Paprsky rozetnou místnost, jak Katsuko roztáhne žaluzii. Ritsuku oslepí a překvapí. Překvapí ho i psycholožka nabídkou, že si společně můžou vyjít. Zve ho.

Ritsuka přemýšlí, má domácí vězení. Ale Katsuko ho přemlouvá.

Jedou a baví se o jídle, které má Ritsuka rád?

***

Hitomi Schinonome právě vybírá něco dobrého pro Ritsuku. Chce jít k němu domů, zeptat se na něj rodičů, donést dárek... vždyť je ještě ani neviděla. Bojí se, že k ní budou cítit odpor.

Netuší, že...

***

Není jediná, kdo hledá dům Aoyagi Ritsuky.

Dva bojovníci se právě hádají, kde špatně zabočili. Jsou z toho trošku trochu rozčilení a ještě další olej do ohně jejich trpělivosti přilévá štěkající, obtěžující pes... je snadné se ho zbavit. Jeho poslední zaštěkání slyší i učitelka s oušky, Hitomi.

Snaží se toho nevšímat a jít dál.

Přemýšlí, že možná měla zavolat nebo dát jinak vědět...

Když v tom na ni promluví dva kluci. Ten vlevo má červené vlasy, zalepené pravé oko, brýle a v ruce drží roztomilého plyšáka. Druhý má dlouhé, zelené vlasy a milý úsměv.

Ptají se, jestli Hitomi neví, kde je Ritsukův dům.

Ta si zcela mylně pomyslí, že to jsou jeho přátelé. Dozvídáme se z jejich dialogu, že červenovlasý je oslovovaný Sou a zelenovlasý Youji. Zasmějí se. Oni nemají přátele.

Začnou si z utahovat z Hitominých oušek, přijde jim na ně moc stará. Obhajuje se před nimi, ale bojovníkům to přijde ještě vtipnější. Učitelka si vzpomene, jak se jí smál Soubi...

Youji se zeptá na její jméno a ona... odpoví. Nemůže vědět, že tím dává bojovníkům zbraň. Hitomi... to jim přijde roztomilé. Zajímavé... Youji ji chytí za ruku a zajme její mysl.

Ovládá ji tak, že se nemůže hýbat bez jeho rozkazu. Musí jít za nimi...

A proč to všechno? Youji jí říká, že se už brzy stane dospělou, ztratí ouška... Sou se připojí, že přece ztratit je s nimi bude příjemné. Hitomi si to nemyslí, je vyděšená.

Snaží se je donutit, aby toho nechali, poukazuje i na to, že je starší než oni. Ale dostane se jí jen smíchu a dalšího ovládání.

Je tma, když dojdou do parku.

Hitomi jim říká, že takhle se k ní chovat není vůbec fér. Přitakají jí, není. Ale oni nenávidí být fér!

Youji jí přikáže...

Přichází Soubi. Přeruší jejich (zatím ještě) nevinnou hru. Bojovníci ho poznávají.

Navzájem se představí. Pár jsou Zero - Natsuo a Youji.

Zero nejsou lehcí bojovníci.

Soubi posílá učitelku pryč, propustí ji ze zajetí a řekne, že je čas, aby děti šli spát.

Hitomi se toto nelíbí, rozčílí se nad spojením "dětinská sensei". Agatsuma ji uspí a položí na trávník. Omluví se.

Boj začíná!

Beloved proti Zero.

Zero se diví, kde je Loveless, bez Sacrifice se nemůže odehrát plnohodnotný boj. Může snad za jeho nepřítomnost rozdílné jméno? Jsou neschopní společně bojovat?

Soubi si uvědomuje, že bez Ritsuky má málo šancí, Zero jsou mocní, skvěle vycvičení bojovníci, kteří nemají rozvinuté preceptory na kůži. Necítí bolest, teplo, chlad...

a jsou neobyčejně nemilosrdní.

***

Ritsuka je s Katsuko v restauraci a jí. Baví se o jídle. Psycholožka se zeptá, jestli pro něj máma vaří. Myslí to dobře, ale... Ritsuka zesmutní a po chvilce se přizná. Má strach jíst to, co matka uvaří. Protože ho nenávidí, zkouší co vydrží a proklíná. Kdyby jedl její jídlo, stalo by se něco špatného.

Katsuko to nevěděla. Ritsuka se snaží převést řeč jinam... zmíní se, že má přítele. Je to poprvé, co s ní o Soubim mluví. Představí ho jako bývalého přítele Seimeie a zmíní, že jednou jedli u někoho ze třídy. Psycholožka hádá, že u nějakého spolužáka a je velice překvapená, když ji opraví a řekne, že u dívky... (Yuiko, epizoda 3).

***

Soubi se soustředí, začínají létat první kouzla

Zero útočí společným útokem agónie a bolesti. Soubi je spoutaný, okamžitě ale řetězy zruší. Natsuo se mu směje, že nemůže věčně odolávat bolesti. A řetězy opravdu bolí.

Z plamenů vyletí modrý motýl... a právě toho vidí Ritsuka z okna auta. Cítí, že se něco děje.

Ale Katsuko se ho zeptá na zajímavou otázku a on pozapomene. Všiml si vůbec někdy, jak moc kamarádů má? Copak si myslí, že nemá přátele jen kvůli tomu, že je nemá rád? Tak to nechodí...

Ritsuka podotkne, že nesnáší, když mu lidi vyznávají lásku. Protože co je láska? To skutečně neví. Psycholožka ale umí pomoct. Milující přátelé jsou takoví, kteří budou smutní, až jednou zmizí. Ona ho má taky ráda.

***

Soubi prohrává, trhá další stříbrný řetěz. Je unavený, cítí bolest. Ale on ji umí používat.

Ritsu-sensei ho učil jí odolávat, nebát se bolesti, učit se z ní, nekřičet a zatnout zuby. Jeho sensei byl krutý, bičoval ho, trénoval.

Přesto útok světla bolí příliš...

Sensei mu, když byl ještě malý kluk, říkal něco o Zero. Že je vytvořila Nagisa-sensei, necítí bolest a v bitvě jsou nemilosrdní. Ale on... Soubi... bude mít v boji s nimi šance.

Protože ví, že nemoct vnímat bolest je i velká nevýhoda. Nepoznají, kdy překračují tělesné hranice. Bolest udržuje svým způsobem naživu, ale Zero jsou geneticky pozměnění.

Také mu kdysi říkal... že jméno je osud, nemůže být vyměněno. Když si svlékal košili, aby čekal na další trénink, učil se odolávat, nevzpírat Sacrifice, být poslušný pod tvrdou rukou svého pána. Při svistu biče se naučil mnoho.

Ale nyní musí přestat vzpomínat a začít bojovat. Protože on je jedinečný!

Zero útočí a na jeho novou sebedůvěru se dívají nedůvěřivě.

***

Ritsuka je vysazený u domu a v kaluži vidí... mrtvého modrého motýla.

***

Soubi je téměř přemožený, je spoutaný a klečí na jednom koleni. Z tváře mu skanou první kapky krve.

I když šestá epizoda končí, nemilosrdný boj se Zero začíná...

Příští epizoda se jmenuje Tearless.