Nemůže spát.

Zavírá oči, převaluje se, občas sleduje stíny na stropě.

Kontroluje mobil a ztraceně se noří po uši do polštáře.

A kdy začaly nepřetržité noci bez spánku?

Kdy zničil svůj klid a ztratil kontrolu nad svými dny?

Bylo to tehdy, když zemřel Seimei?

Nebo to bylo, když potkal... Soubiho?!

Bývalého přítele svého bratra, který měl dost odvahy vyznat mu lásku?

Ritsuka mu to nevěří.

Nikdy by nemohl věřit někomu, kdo o lásce mluví tak snadno.

Ona přece není v ničem jednoduchá!

Soubi právě stojí u svého plátna, vlasy stažené a výraz upřený na něj.

Tvoří obraz.

Neví, že právě na něj Ritsuka v noci myslí.

Že i díky němu je jeho život sleepless.

Epizoda 5 - Sleepless - Bez spánku


Ráno jde Ritsuka s Yuiko do školy a zívá. Jeho kamarádka má o něj starost, co se mohlo stát, že se nevyspal? Vysvětlí jí, že je jen trochu unavený. Jak se ukáže, není toho dne sám. Jako kdyby se spánek vyhnul i spolužákovi jménem Yayoi. Yuiko se snaží být kamarádská a zeptá se ho, proč se nevyspal on. Jenže Yayoi si okamžitě vzpomene na minulý školní den a na to, co vyslechl za dveřmi kabinetu učitelky ... Na to, jak jí Hawatari Yuiko vyprávěla o své lásce k černovlasému Ritsukovi, říkala, že bez něj nemůže žít.

Utíká. Nemůže se jí podívat do očí. To přece jenom kvůli ní nespal!

Unavená je i učitelka ... Má stejný důvod, jako Ritsuka - Soubiho. Zamilovala se do dlouhovlasého blonďáka s obvazy okolo zjizveného krku, vzpomínala na jejich rozhovor minulý den. Na to, jak se jí ptal na věk, urazil ji, ponížil a ona ho stejně... miluje?
Prochází okolo Yuiko s Ritsukou a nevšímá si jich. Ritsuka se kamarádky zeptá, jestli je také unavená.

Pře se s ním, že není, ale už na první hodině usne a zdá se jí o jahodovo-mléčné sodě.

***

A právě takovou pije v hromadné dopravě města Midori. Jeden z páru bojovníků. Jeho společník se ptá, co vlastně má na různých variacích takových nápojů. A jakéže má nejraděj? Mix koly, melounu a vodního melounu. Stýská si, že až se jednou vrátí do školy, nebude moci něco takového pít. Jeho spolubojovník mu odsekne, že to je vlastně fajn. A proč?

Na tuhle otázku se odpověď nedozvíme. Autobus vjíždí na most, z druhé strany přijíždí druhý a v něm je... ne, není to Soubi. Je to někdo slabší než on. Jsou to Sleepless.

Autobusy se minou a bojovníci se baví dál. Růžovovlasý se špičatými oušky říká, že ho zajímá, proč se vlastně zrovna Loveless a Soubi setkali. Druhý mu odpoví jednoduše: "Kdo ví?"

V druhé městské dopravě se baví Sleepless, Kinka a Ginka. Myslí na svůj budoucí boj, na Soubiho. Ginka se ptá, jestli je silný, Kinka jí odpoví vzpomínkou...

Jeho sensei mu řekl, že Soubi je perfektní, vysoko hodnocený bojovník, protože si mohl vybrat vlastní útoky. Poučuje ho také, že když mu dá fyzický úder nebo zničí jeho koncentraci, Soubiho tak neoslabí.

Podle všeho, co se Kinka dozvěděl, to vypadá, že sensei ani nechce, aby Soubi prohrál. Co si tedy mají Sleepless vybrat? Být rozčilení nebo milí?

Jediné, co jim zbývá, je snažit se ho porazit.

***

Ritsuka je u své psycholožky. Baví se o tom, jak špatně se mu spí a přesto má sny. Cítí se v nich zvláštně, jako Ritsuka přede dvěma lety. Jako než zemřel Seimei... a jestli bývá tehdy vzhůru, skutečnou osobou, to neví.

Co se mu na tom nezdá v pořádku? Vždyť dřív se přece cítil dobře. Chce jen vědět skutečnou příčinu bratrovi smrti?

Ritsuka odchází a psycholožka zůstává sama.

Loveless od ní sjíždí výtahem, vytáhne mobil...

***

Sleepless jsou mezitím v obchodě s drogerií. Marnivá Ginka si vybírá voňavku. Vypadá to, že má úplně jiný vkus než Kinko. (Pozn. překl.: Vcelku úsměvná scéna.)

***

Aoyagi zavolal Soubimu, setkali se u elektrických věží. Soubi chce vědět, proč ho jeho Sacrifice volal a on mu jednoduše odpoví... protože on nevolal jemu.

Ritsuka se začne rozčilovat a znovu se ptá, snad posté a opět zbytečně. Proč Seimei zemřel?! Soubi odpoví jen to, že chápe.

Poblíž se objeví Sleepless a ucítí Soubiho, chtějí bojovat. Přijdou blíž, Agatsuma je ucítí a zeptá se Ritsuky, jestli chce bojovat. Pak prý možná najde to, co chce vědět. A Ritsuka samozřejmě chce.

Ozve se zapnutí bojového módu, všechno získá tmavý odstín. Boj téměř začíná.
Sleepless proti Loveless s Beloved.

Teprve nyní se dozvíme, že Kinko má pro Loveless dopis. Kinko Ritsuku láká na jeho obsah, prý tam jsou odpovědi na jeho otázky. Ví, že Soubi mu nic neřekl o Seimeiově smrti.

Beloved se chystá zaútočit, ale Loveless ho zarazí. Nevěděl, že Sacrifice můžou být i dívky, nelíbí se mu bojovat proti ní. Ublížit ženě...

Ale ona mu oponuje, že to je v pořádku, mít strach o ni je hloupé.

Soubi s úsměvem poznamená, že se vyhne jejímu obličeji. Ale ohledy brát nebude.

Vzduchem se rozletí bílé obvazy a obnaží poznamenaný krk Beloved. Nápis se rozzáří, boj začíná.

Tisíce jehliček se rozletí vzduchem směrem ke Sleepless, Sacrifice Ginko je zraněná. Jejich taktika se mění, jdou tvrdě do útoku. Jsou si jistí, že Soubi bez Seimeie nemůže být tak dobrý jako dřív. Vždyť nový pár má různá jména...

Ritsuka se mezitím baví se svým Fighterem a poroučí mu, aby pro něj vyhrál dopis. Víc není potřeba říct, Soubi je skvěle vycvičený. Políbí se a Soubi se soustředí pouze na souboj.
Sleepless se nyní představují oficiálně jako dvě bestie, které znají bezesnou tmu.

Okamžitě útočí. Soubi se jim vysměje a bez problému útok odrazí. Stejně tak i další. Soustředěný pohled upírá na své protivníky a drží Ritsuku, mění jimi vyslaná kouzla ve svůj prospěch a spoutá jím Ginko. Sleepless nechápou, protože použil jejich kouzlo, které trochu pozměnil pro lepší efektivitu. Kinko se ho zeptá, proč něco takového dělá. Beloved mu odpoví, že je malicherné myslet na takové věci.

Jaká je nejlepší obrana než vylepšený útok?

Soubi se na škole učil být nejlepším. Jeho sensei hrál spoustu počítačových her, učil Soubiho strategii a nelítostné hře.

Ginko se rozhodne znovu změnit strategii, vyjde proti Soubimu a mluví na něj. Čeká, až se Belovede uklidní a přestane stoprocentně soustředit.

Kinko zaútočí a Ritsuka je pevnými stříbrnými řetězy připoután k Soubimu.

Ritsuka se bojí, nechápe bolest, kterou díky řetězům cítí. Když mu na tvář dopadne něco teplého a zvedne oči, pochopí, že jeho bolest není důležitá. Není ničím, protože z velkého bezútěšného celku si větší díl vzal jeho Fighter. Soubimu krvácí písmena Beloved, krev stéká zpoza stříbrného obojku. Loveless vyděsí to, že se za něj někdo takhle obětuje.

Uvědomění...
lehce pofouká Soubiho krk a téměř omdlí. Poručí Soubimu, aby se vrátil k boji. A on poslechne. Vždycky poslechne!

Sleepless znervózní, ale víc nestihnou. Během několika minut jsou rozdrceni. Vítr, oheň a nejvyšší Soubiho moc je zničí. Složitý a nevyrovnaný boj končí, Loveless a Beloved vítězí.
Ale Ritsuka vidí všechno utrpení Ginky, slyší její křik. Uvědomuje si palčivě vlastní bezmoc. Kdo za ni může? Soubi?

Všichni jsou vyvrženi zpátky na svět, bojový mód se uzavírá. Na zemi leží poražení Sleepless. Soubi Kinkovi vezme dopis a dá ho Ritsukovi. Sám neví, co je v něm.
Kinko, zdrcený porážkou, zkusí napadnout Soubiho ručně. Nemá šanci, Soubi se mu za to chystá dát za vyučenou, ale Ritsuka to nedovolí.

Zakáže mu to.

Soubi, ovlivněný tím, že mu konečně někdo rozkazuje a řídí jeho život tak, jak je na to zvyklý odmalička, poprosí. Ritsuko, tvoje slova jsou pro mě zákon. Rozkazuj mi, prosím.

Ale Loveless je příliš mladý, nezkušený a nevyrovnaný. Neumí si s něčím takovým poradit.

***

Přichází znovu večer.

Ritsuka se koupe, vzpomíná na to, jak Sleepless po souboji odcházeli. Ptal se jich, co vlastně v tom dopise je, ale oni mu odpověděli jednoduše - všechno, na co se chceš zeptat, ti zodpoví Soubi. Ale on... stále mlčí a tvrdí, že odpovědi neví. Kde je pravda?!

Přemýšlí o Škole sedmi měsíců, Seimeiovi, Soubimu. Nechává se laskat teplou vanou, lezou mu jen oči, ouška, ocásek a nos. Slyší oznamovací tón sms.

***

Právě mu ji poslal Soubi, sedí mezi dveřmi do svého bytu. Přichází Kio, nese mu něco k jídlu. Baví se o tom, jak moc se Soubi změnil. Vyruší je sms. Soubi přestane brát Kia v potaz, přejde k balkónu a zavře kamarádovi posuvné dveře před nosem. Nevšímá si jeho obviňování, že trpí Lolita-komplesem, je perverzní a nestydatý.

Cítí jen radost z toho, že Ritsuka odpověděl. Jsi spát. *kiss*

Ano, Soubi se chytil. A těžce se bude ze spáru lásky vyvlékat.

***

Je půlnoc a Ritsuka si čte další sms. Kiss me.

Začíná jeho další bezesná noc?

Ne, Loveless usíná.

***

Dobrou noc, Ritsuko!


6. epizoda